Охорона водойм

Водний калькулятор.                                                                Калькулятор щоденної потреби води
Водний слід
Калькулятор екологічного сліду

Вода - не тільки речовина, яка присутня у всіх живих істот, але і важлива складова виробничих процесів. Наприклад, виготовлення жерстяної банки починається з видобутку руди. Далі її доставляють на завод. Потім з руди виділяють метал, і вже потім з нього відливають банку. Кожен з етапів - від видобутку руди до виробництва кінцевої продукції - вимагає величезної кількості води. Ось чому в звичних нам речах «ховається» вода: в бавовняної сорочці її 2500 літрів, в джинсах - 10 800 літрів, в легковому автомобілі - до 378 500 літрів.
Проблема дефіциту води - одна з головних на планеті. Всього 3% світових запасів води придатне для пиття, брак води вже сьогодні відчувають півмільярда осіб. Навчитися берегти найважливіший для життя ресурс - цілком посильне завдання для кожного з нас.
З метою визначити кількість прісної води, використовуваної при виробництві та споживанні товарів і послуг, в 2002 році фахівці нідерландського Університету Твенте Еріен Хокстрой і Месфін Меконій розробили концепцію «водного сліду».
Водний слід - кількість води, використовуваної при виробництві товарів і послуг.
Водний слід може бути розрахований як для окремої людини, товару або послуги, так і для підприємства, регіону і цілої країни. Водний слід поділяють на виробничий і споживчий. Виробничий - це обсяг води, яка була використана при виробництві товарів і послуг. Споживчий - водний слід всіх споживаних товарів і послуг. У свою чергу, водний слід території може бути внутрішнім і зовнішнім: перший з них враховує використання власних, другий - що імпортуються водних ресурсів. Зокрема, даний показник дозволяє визначити ступінь залежності країни або регіону від зовнішніх джерел води, напрямки для експорту місцевої продукції, забезпечити продовольчу безпеку.
Водний слід країн можна подивитися на сайті міжнародної організації Water Footprint Network. Що стає зрозуміло при вивченні онлайн-карти? Наприклад, що країни Півночі Африки і Близького Сходу, а також Японія і Сінгапур істотно залежать від імпорту водоємної продукції. Незважаючи на те, що Європа має великі запаси води, 40% свого водного сліду вона «споживає» разом із закордонними товарами і послугами. 95% споживчого водного сліду Нідерландів також розташовується за межами країни.
Найбільшими у світі водокористувачами є Китай, США, Бразилія і Росія. В першу чергу це пов'язано з високими обсягами промислового виробництва, в другу - з менталітетом і звичками людей, що ми проілюструємо нижче.

Немає коментарів:

Дописати коментар